Be kategorijos

Visuomenė palankiau vertina Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veiklos skaidrumą

2022.11.24
  Per pastaruosius metus pagerėjo Lietuvos gyventojų nuomonė apie Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų skaidrumą. Beveik pusė šalies gyventojų (43 proc.) ministerijos veiklą vertina kaip skaidrią arba greičiau skaidrią – tai kone dešimtadaliu daugiau nei 2021 m., rodo tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ šių metų spalį atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

„Susisiekimo ministerijos tikslas – skaidri, maksimalią naudą valstybei kurianti ministerijos bei visų jos reguliavimo srities įmonių ir įstaigų veikla. Išties džiugu, kad nuolatinės pastangos siekiant didesnio skaidrumo duoda teigiamų rezultatų. Tai skatina dar labiau susitelkti ir atkakliai siekti aukščiausių skaidrumo standartų, kurti korupcijai atsparią aplinką“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Apklausos duomenimis, daugiau kaip pusė (52 proc.) respondentų, save laikančių pakankamai informuotais apie Susisiekimo ministerijos ir jos reguliavimo srities įmonių, įstaigų ir bendrovių darbą, ministerijos veiklą vertina kaip skaidrią arba greičiau skaidrią. Nuomonės, kad Susisiekimo ministerijos veikla yra skaidri ar greičiau skaidri, dažniau laikosi 18–35 metų respondentai.

Pažymėtina, kad informacijos apie Susisiekimo ministerijos veiklą dažniau pakanka jaunesnio amžiaus (18–25 metų) gyventojams, informacijos trūkumą įprastai mini vyresni (56 metų ir vyresni) žmonės.

Lyginant su ankstesnių metų apklausų duomenimis, matyti, kad šiemet teigiamai Susisiekimo ministerijos veiklos skaidrumą vertinančiųjų dalis priartėjo prie 2018 m. – tuomet ministerijos veiklą kaip skaidrią arba greičiau skaidrią vertino 46 proc. gyventojų. Žemiausias skaidrumo vertinimas fiksuotas 2019 m. (28 proc.).

Pastebima, kad šiemet išaugo visuomenės pasitikėjimas ir Susisiekimo ministerijai pavaldžių įstaigų skaidrumu. Kaip rodo apklausos duomenys, AB Lietuvos pašto veiklą skaidria laiko 49 proc. apklaustųjų, pernai tokių buvo 42 proc.

Taip pat šiek tiek pagerėjo Lietuvos oro uostų, Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) veiklos skaidrumo vertinimas: Lietuvos oro uostų veiklą skaidria ar greičiau skaidria laiko pusė, t. y. 50 proc. (2021 m. – 47 proc.), LTSA – 40 proc. (2021 m. – 37 proc.), LAKD – 36 proc. gyventojų (2021 m. – 32 proc.).

Klaipėdos valstybinio jūrų uostų direkcijos (KVJUD) ir „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) veiklą skaidria ar greičiau skaidria šiemet įvardijo kas trečias gyventojas: KVJUD šis rodiklis siekia 35 proc. (2021 m. – 38 proc.), LTG – 34 proc. (2021 m. – 39 proc.).

Šaltinis: BNS