Be kategorijos

Tyrimas: 1 iš 4 vairuotojų per metus patyrė automobilio apgadinimus aikštelėse

Kas ketvirtas šalies vairuotojas (28 proc.) nurodo, kad jiems patiems arba jų šeimos nariams per pastaruosius 12 mėnesių bent vieną kartą teko susidurti su situacija, kai stovėjimo aikštelėje ar priparkavus gatvėje buvo apgadintas jų automobilis. Tokius duomenis atskleidė „Lietuvos draudimo“ užsakymu atliktas reprezentatyvus gyventojų nuomonės tyrimas. 

10 proc. apklaustųjų teigia automobilio apgadinimus yra patyrę dar dažniau, tai yra 2-3 kartus per metus. Dažniausiai tai yra šalies didmiesčių gyventojai, rodo tyrimo rezultatai.

Kaip pastebi ekspertai, smulkių automobilių apgadinimų, kaip taisyklė, padaugėja prieš ir per didžiąsias šventes, ilguosius savaitgalius, kai šalia prekybos centrų, parduotuvių, laisvalaikio praleidimo vietų išauga automobilių srautai. Tuomet automobilių stovėjimo aikštelėse imant stigti vietos, vairuotojams manevruoti ir parkuoti automobilius tampa sudėtingiau.

„Artėjantis ilgasis Žolinių savaitgalis greičiausiai taip pat bus vienas iš tų laikotarpių, kai fiksuosime išaugusį smulkių automobilių žalų skaičių, nes gyventojai lankysis apsipirkimo vietose, degalinėse. Automobilių judėjimas taip pat bus intensyvesnis pajūrio zonoje, kurortiniuose miestuose, poilsiautojų pamėgtose vietose prie ežerų ir rekreacijos zonose“, − sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius.

Pasak eksperto, smulkūs automobilių apgadinimai, kai transporto priemonės išorėje lieka pastebimi įbrėžimai ir įlenkimai ar pažeidžiama automobilio dažų danga visų pirma yra vairuotojų atidumo ir pagarbos kitiems atspindys.

„Tai galima vadinti lakmuso popierėliu, parodančiu mūsų vairavimo kultūros lygį. Dažnu atveju tokių smulkių incidentų galima išvengti, praleidžiant ir suteikiant pirmenybę kitam vairuotojui, nesistengiant automobilio priparkuoti per arti kitų transporto priemonių“, − teigia A. Juodeikis.

Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, dažniausiai vairuotojai nukenčia, papuolę į eismo įvykį. Vertinant savanorišką automobilių draudimą turinčių vairuotojų statistiką, praėjusiais metais tokių registruotų įvykių skaičius pasiekė 22 tūkst.

Dažniausiai patirtą žalą registruoja „BMW“, „Volkswagen“, „Audi“ ir „Toyota“ automobilių vairuotojai, rodo bendrovės duomenys.

Reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausti 1009 Lietuvos gyventojai, gyvenantys įvairiose šalies vietose ir atstovaujantys amžiaus grupes nuo 18 iki 75 metų.

Šaltinis: Ld.lt