Swedbank tyrimas: pusė Lietuvos įmonių netrukus pajus poreikį šiam dalykui
Tyrimas parodė, kad kaimyninėse Baltijos šalyse didesnė dalis verslo jau dabar jaučia tvarumo pokyčių poreikį. Latvijoje tokį sentimentą išreiškė 43 proc. įmonių, o Estijoje – 32 proc.
Neatidėliotiną tvarumo pokyčių poreikį dažniau įvardijo didesnės įmonės. Pavyzdžiui, trečdalis įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 250 žmonių, teigė juntančios tvarumo pokyčių poreikį jau dabar. Tarp smulkaus verslo, t. y. mažiau nei 10 darbuotojų turinčių įmonių, tokį poreikį nurodo tik kas dešimtas respondentas.
Natūralu, kad tvarumo priemonių svarba šiuo metu labiau jaučiama didesnėse įmonėse. Jos tiesiogiai susiduria su griežtesniais reguliavimais tvarumo atskaitomybės srityje, aukštesniais viešųjų pirkimų standartais ar eksporto partnerių lūkesčiais, kuomet jų produkcija patenka į globalių įmonių tiekimo grandines. Vis dėlto tvarumo transformacijos šalies įmones skatina imtis ne tik šios priežastys.
Tarp pagrindinių argumentų – poreikis atliepti vartotoją
Tai leidžia daryti prielaidą, kad su tvarumu susijusių priemonių įgyvendinimas yra aktualus visoms įmonėms nepriklausomai nuo jų dydžio ar sektoriaus. Tvaresni produktai, paslaugos ar verslo procesai gali padėti išsiskirti rinkoje ir suteikti konkurencinį pranašumą. Ilgainiui tai taps veiklos standartu, kuriuo turės vadovautis bet kuris finansine sėkme, atspariu verslo modeliu ir klientų lojalumu suinteresuotas verslas. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad įmonės tvarumas turės įtakos ir priėjimui prie bankinio finansavimo.