Be kategorijos

Apklausa: išankstinė registracija bankuose erzina beveik pusę gyventojų

Išankstinė registracija prieš apsilankymą banko skyriuje sukelia nepatogumų beveik pusei šalies gyventojų, o teigiamai tokią tvarką vertina tik kas penktas. Be to, daugiau nei trečdalis gyventojų susidūrė su atvejais, kai bankai jų neaptarnavo dėl to, kad nebuvo iš anksto užsiregistravę. Tai paaiškėjo visuomenės nuomonės tyrimų bendrovei „Spinter tyrimai“ atlikus reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą.

Rugsėjį atliktos apklausos metu 44 proc. respondentų pareiškė, jog išankstinė registracija sukelia nepatogumų ieškant sau patogaus laiko, taip pat atima galimybę prireikus tiesiog užsukti į banko skyrių susitvarkyti skubių, netikėtai atsiradusių reikalų.

„Didžiųjų bankų plačiai taikoma išankstinė registracija vis dar nėra priimtina nemažai vartotojų daliai. Nors vis daugiau žmonių naudojasi elektronine bankininkyste ir vis daugiau bankinių paslaugų keliasi į elektroninę erdvę, gyventojams prireikia ir išsamesnės specialisto konsultacijos, ir kai kurių kitų paslaugų, teikiamų tik atvykus į banką. Suprasdami tokius poreikius, nusprendėme ir toliau suteikti galimybę visiems vartotojams kasdienius, būtinus reikalus banko skyriuje susitvarkyti be išankstinės registracijos“, – sako tyrimą inicijavusio „Urbo“ banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška.

Didžiausia nepatogumų patiriančiųjų dalis buvo 18-25 ir 46-55 metų amžiaus grupėse – atitinkamai 49,5 ir 50,9 proc. Daugiausiai nepatogumų dėl to sakė patiriantys smulkūs verslininkai (54,5 proc.), vidurinės mokyklos nebaigę asmenys (48,4 proc.) ir kaimo vietovėse gyvenantys respondentai (46,6 proc.).

Mažiau nepatogumų dėl išankstinės registracijos būtinumo patiria moterys ir vieniši asmenys (po 41,5 proc.), 26-35 metų amžiaus gyventojai (36,9 proc.) bei pensininkai (35,6 proc.).

Vieno iš trijų apklaustųjų bankas nepriėmė dėl išankstinės registracijos nebuvimo

Daugiau nei trečdalis respondentų – 37 proc. – yra buvę situacijoje, kai banko skyriuje jų neaptarnavo, nes vizitui nebuvo užregistruota iš anksto. 70 proc. bankuose neaptarnautų klientų teigė dėl to patyrę nepatogumų.

„Nors beveik ketvirtadalis – 23 proc. – respondentų sakė, jog išankstinė registracija padeda planuotis savo laiką ir tokią praktiką vertina teigiamai, mes siekiame atsižvelgti į visų savo klientų poreikius – taip pat ir tų, kuriems būtinybė užsukti į savo banko skyrių kyla neplanuotai ir dažnai netikėtai. Apklausa parodė, kad tokių žmonių taip pat netrūksta, o atvejų, kuomet bankas atsisako aptarnauti į skyrių užsukusius klientus – tegul ir be išankstinės registracijos – apskritai neturėtų būti“, – įsitikinęs J. Ivaška.

Jis pabrėžia suprantantis tokios praktikos pagrįstumą pandemijos laikotarpiu laikotarpiu, kai tai buvo būtina dėl klientų ir darbuotojų saugumo, tačiau stebisi, kad ši tvarka išliko ir pasibaigus apribojimams.

„Dėl išankstinės registracijos žmogus, kuriam, pavyzdžiui, staiga prireikia atnaujinti savo „Smart ID“, pasikonsultuoti ar gauti kitą banko paslaugą, neretai yra priverstas laukti kelias dienas ar net savaites. Esu įsitikinęs, kad bankas neturėtų veikti pagal tokius pat algoritmus ir principus kaip poliklinika ar restoranas“, – sako J. Ivaška, atkreipdamas dėmesį, kad „Urbo“ banke niekuomet nebuvo išankstinės registracijos kasdienėms paslaugoms.

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa apie gyventojų lankymąsi bankų skyriuose buvo atliekama rugsėjo 20-29 dienomis, joje dalyvavo 1015 respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

Šaltinis: Urbo.lt