Be kategorijos

Apklausa: 39 proc. perkančiųjų žaliąją elektros energiją nori, kad ji būtų pagaminta Lietuvoje

Šiandien beveik pusė (39 proc.) gyventojų, pasirinkusių žaliąją elektros energiją, nori, kad ji būtų lietuviška. Ketvirtadalis (24 proc.) sutiktų, kad gaunama žalioji elektros energija būtų iš Europos ar aplinkinių regionų. Tokius duomenis atskleidė bendrovės „Ignitis“ šių metų vasario ir kovo mėn. inicijuotas, „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus bendrovės klientų, kurie jau yra užsisakę žaliąją elektros energiją, tyrimas.

Kaip teigia „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovė Erika Bogusevičiūtė, tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos šalių regione šiuo metu lokaliai jau gaminama ir tiekiama skirtingais būdais išgaunama žalioji elektros energija.

„Ignitis“ buitiniams vartotojams šiuo metu visą žaliąją elektros energiją tiekia iš Kauno hidroelektrinėje pagamintos energijos.

„Bendrai žalioji energija gaunama iš švarios, tvarios ir atsinaujinančios energijos šaltinių – saulės, vėjo, vandens ar geoterminės energijos, o jų Lietuvoje tikrai gausu. Nors savo buitiniams klientams visą žaliąją energiją šiuo metu tiekiame iš Kauno hidroelektrinės, tačiau kitas mūsų šalyje, ko gero, geriausiai žinomas būdas gaminti žaliąją energiją yra saulės energijos naudojimas. Dar vienas vis labiau Lietuvoje populiarėjantis energijos gavimo būdas yra vėjo energija. Tai neišsenkantys energijos šaltiniai, kuriuos įdarbinus gauname švarią energiją, kuri palieka gerokai mažesnį, beveik jokio, šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikį aplinkai“, – sako E. Bogusevičiūtė.

Tiekėjui kelia aukštus reikalavimus

Aukštus standartus, pasak E. Bogusevičiūtės, šiandien vartotojai kelia ne tik žaliosios energijos kilmei, bet ir tiekėjui. Apklausos duomenimis, net daugiau nei trečdalis (34 proc.) jau perkančiųjų žaliąją elektros energiją nori, kad tiekėjas pateiktų įrodymą apie tokios energijos tiekimą. Jos manymu, tokias gyventojų nuotaikas ar reiklumą vis labiau lemia augantis vartotojų sąmoningumas, dėmesys tvarumo temai ir asmeniškai jaučiami klimato pokyčiai. „Juk visi stebimės staiga ištinkančia 27 laipsnių šiluma, ar kai po poros dienų pradeda snigti“, – sako bendrovės atstovė.

„Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovė teigia, kad gyventojai natūraliai tampa reiklesni ne tik sau, bet ir organizacijoms, kuriomis pasitiki. Patys žmonės kasdien stengiasi žengti po papildomą žingsnį tvaresnių sprendimų link, tad turėti galimybę atliepti klientų poreikius, grįstus įrodymais ir prisidėti prie jų apsisprendimo yra svarbu. Klientams svarbu ir tai, kad pasirinkę žaliąją energiją, el. būdu gauna tai įrodantį sertifikatą.

E. Bogusevičiūtė primena, kad esami „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientai pasirinkti žaliąją lietuvišką energiją gali bet kuriuo metu pažymėdami tai savitarnoje ar kreipęsi kitais būdais. Užsisakant žaliąją energiją nereikia keisti plano ar sudaryti naujos sutarties.

Šaltinis: Ignitis.lt