Be kategorijos

Tyrimas: ruošdamiesi Kalėdoms lietuviai sieks sutaupyti ieškodami nuolaidų ir mažesnių kainų

Lietuvos gyventojai pradeda gyventi šventinėmis nuotaikomis ir ruoštis Kalėdoms, kurias 56 proc. tautiečių laiko svarbiausia metų švente. Visgi pasiruošimo šventėms džiaugsmus 29 proc. gyventojų temdo nerimas dėl kainų, o penktadaliui – dėl geopolitinės situacijos. Tą atskleidė didžiausio Lietuvoje prekybos tinklo „Maxima“ iniciatyva bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas lietuvių pasiruošimo šventėms tyrimas.

„Nors didžiausios metų šventės neabejotinai atneša daug džiaugsmo ir yra visų laukiamos, daugeliui gyventojų kalėdinis laikotarpis taip pat siejasi su išaugusiomis išlaidomis. Šventiniu laikotarpiu, kai gyventojų išlaidos išauga, kainos tampa dar svarbesniu kriterijumi. Ruošdamiesi šventėms lietuviai išties skaičiuos – tai rodo ir gyventojų apklausa  – 77 proc. respondentų įsigydami produktus kalėdiniam stalui šiemet vienokiu ar kitokiu būdu sieks sutaupyti. Visus metus vertėmės per galvą, kad užtikrintume mažas kainas, todėl ir kalėdinėje kampanijoje pagrindinį dėmesį sutelkėme į geriausias šventinio asortimento kainas ir pasiūlymus“, – sako prekybos tinklo „Maxima” Korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Tyrimo duomenimis, ruošdamiesi šventėms dauguma Lietuvos gyventojų šiemet planuoja išleisti bent 180 eurų, o didžiausią šventinio biudžeto dalį ketina skirti dovanoms.

Du iš penkių lietuvių kalėdinėms dovanoms šiemet planuoja išleisti daugiau kaip 120 eurų, o maždaug kas penktas norėtų tilpti į 91-120 eurų biudžetą. Pusė apklausos dalyvių šiemet dovanoms nusiteikę išleisti tiek pat, kiek pernai, penktadalis norėtų skirti mažiau. Nemaža dalis (36 proc.) žmonių pirkdami dovanas ketina sutaupyti ieškodami nuolaidų, kiti ieškos pigesnių daiktų ar paprasčiausiai jų pirks mažiau.

Tyrimas atskleidė, kad nemaža dalis lietuvių šiemet taip pat planuoja atsinaujinti dalį arba daugumą kalėdinių dekoracijų. 54 proc. gyventojų tam ketina skirti iki 50 eurų, o ketvirtadalis – ir iki 100 eurų sumą.

Taupyti lietuviai nusiteikę ir ruošdami šventinį stalą. Beveik pusė (46 proc.) lietuvių produktus šventiniam stalui įsigis atsižvelgdami į parduotuvėse taikomas nuolaidas, beveik trečdalis maisto pirks mažiau, o 24 proc. rinksis pigesnes prekes. Kalėdų ir Kūčių stalui visai taupyti neplanuoja 23 proc. Lietuvos gyventojų. Šventinėms vaišėms didelė dalis (38 proc.) žmonių planuoja skirti 50-100 eurų, 28 proc. yra nusimatę 101-200 eurų biudžetą, penktadalis sieks išsiversti su 50 eurų suma.

„Apklausos duomenys atskleidė, kad vartotojų nerimas dėl infliacijos šalyje neslūgsta ir, lyginant su praėjusių metų kalėdinio laikotarpio pradžia, netgi šiek tiek sustiprėjo. Visgi daugelis gyventojų šiemet Kalėdoms planuoja išleisti panašiai kaip ir pernai. Taip pat galime matyti, kad ruošiantis šventėms sutaupyti yra aktualu daugeliui šalies gyventojų, o nuolaidų ir akcijų medžioklė yra pagrindinis būdas tai padaryti“, – sako tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.

Lietuvos gyventojų pasiruošimo Kalėdoms tyrimą „Maxima“ iniciatyva bendrovė „Spinter tyrimai“ atlikto šių metų lapkričio pradžioje. Tyrimui pasitelkta reprezentatyvi 18-75 metų amžiaus Lietuvos gyventojų apklausa, kurioje iš viso dalyvavo 1021 respondentas.

 

 Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia arti pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 11 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.

Šaltinis: BNS