Be kategorijos

„Spustelk atsargumą“ – Lietuvos transporto saugos administracija skatins saugiai važinėti paspirtukais

2023.04.13

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) ketvirtadienį pradeda komunikacijos kampaniją „Spustelk atsargumą“, skatins paspirtukininkus saugiai bei kultūringai važinėti, vadovautis kelių eismo taisyklėmis.

Anot renginio organizatorių, pristatant kampaniją bus pasidalyta informacija, kuri rodo, kad paspirtukininkams svarbu išmokti važiuoti saugiau.

Jie pastebi, jog sociologinių tyrimų duomenimis, nekultūringą elektrinių paspirtukų vairuotojų elgesį lemia tai, kad ne visi šių priemonių vairuotojai save laiko eismo dalyviais. Pusė apklaustųjų bent kartą per savaitę važiuoja elektriniu paspirtuku ir 17 proc. respondentų labai dažnai arba dažnai atsiduria potencialiai pavojingoje situacijoje.

Pasak organizatorių, dažniausiai apsaugos priemonių paspirtukininkai nurodo nenaudojantys, nes jų neturi, o keliones planuoja spontaniškai.

Ketvirtadalis respondentų nemato reikalo dėvėti šalmą ar liemenę, penktadalis sako, kad nepatogu – taip mano miestų gyventojai, respondentai, važinėjantys dažniau nei kartą per mėnesį ir naudojantys paspirtukus kaip transporto priemonę.

Taip pat pastebėta, kad daugiau nei pusė respondentų paspirtukais naudojasi ne kaip transporto priemone, skirta nuvykti iš vieno taško į kitą, bet pramogai.

Tyrimą LTSA užsakymu 2021-aisiais atlikto „Spinter tyrimai“, jo metu buvo apklausti 507 šalies gyventojai nuo 18 iki 63 metų amžiaus, važinėjantys elektriniais paspirtukais.

Kampanijos pristatyme dalyvaus LTSA vadovas, Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų, susisiekimo ministerijos, kelių policijos tarnybos, sostinės savivaldybės ir JUDU atstovai.

Šaltinis: lrt.lt