Be kategorijos

Net 86 proc. klaipėdiečių pasitiki policija

2023.02.08
2022 m. rugsėjo– lapkričio mėn. rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atliktos gyventojų apklausos duomenys rodo, kad pasitikėjimas policija Lietuvoje nuosekliai auga – pasitikėjimą policija išreiškė 82 proc. šalies gyventojų, kai 2005 m. šis rodiklis siekė vos 48 proc. Tuo metu Klaipėdos apskrities gyventojų pasitikėjimas policija lenkia šalies vidurkį ir siekia 86 proc.

80 proc. apklaustų Klaipėdos apskrities gyventojų teigia manantys, kad kriminogeninė padėtis gerėja, visoje Lietuvoje taip mano 79 proc. apklaustųjų. Saugiai savo gyvenamojoje aplinkoje jaučiasi tiek pat gyventojų, kiek ir visoje šalyje – 87 proc.

„Nuosekliai augantis visuomenės pasitikėjimas policija yra geriausias pareigūnų darbo įvertinimas. Ypač džiugina, kad Klaipėdos apskrityje jis lenkia šalies vidurkį ir toks gyventojų nuomonės tyrimo rezultatas fiksuojamas ne pirmą kartą. Aktyvi prevencinė veikla, bendravimas su žmonėmis duoda rezultatų – vis daugiau žmonių suvokia, kad saugi gyvenamoji aplinka didele dalimi priklauso ir nuo jų pačių. Todėl raginu būti pilietiškais – nedelsiant pranešti apie pastebėtus, įtarimų keliančius dalykus. O Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai viešajai tvarkai ir saugumui užtikrinti skirs ne mažesnį dėmesį nei iki šiol“, – pranešime pažymi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Šaltinis: Atvira Klaipėda